Zajęcia

Yin yoga

Jesteś zestresowany (a kto nie jest?), żyjesz szybko i aktywnie, bardzo dużo pracujesz? Prawdopodobnie brakuje w Twoim życiu elementu Yin (wyciszenia, łagodności, uważności). Nie czekaj, aż ten brak równowagi się upomni i doprowadzi do choroby. 

Yin yoga to łagodna, ale nie zawsze łatwa praktyka. Pracujemy głównie w pozycjach leżących i siedzących na rozluźnionych mięśniach, by dotrzeć do głębszych tkanek. Pozostajemy w bezruchu przez dłuższy czas (dla niektórych ten bezruch może okazać się wyzwaniem). Praktykowanie yin yogi uwalnia nasze ciało od napięć, poprawia zakresy ruchów i elastyczność, wzmacnia nasze więzadła, utrzymuje młodszy wygląd skóry. 

Korzyści z praktykowania yin yogi wykraczają oczywiście poza wpływ fizyczny, zaglądamy w głąb siebie, możemy doświadczyć również korzyści emocjonalnych, umysłowych i energetycznych. 

Vinyasa yoga

Prowadzisz siedzący tryb życia, boli Cię kręgosłup i czujesz, że Twoje plecy robią się okrągłe? Potrzebujesz detoksu, a może chcesz zrobić szpagat?

Viniasa yoga to płynna sekwencja asan, która prowadzi nas w określonym kierunku. Kolejność asan nie jest przypadkowa. 

Punktem wyjścia w praktyce jest oddech, od jego obserwacji zaczynamy. Do oddechu dodajemy ruch ciała i płynnie przechodzimy pomiędzy asanami. Cała praktyka bazuje na Powitaniach Słońca. 

Vinyasa wzmocni i uelastyczni Twoje ciało, uspokoi umysł i być może zmieni perspektywę życiową. Regularna praktyka z pewnością przyniesie Ci dużo satysfakcji. 

Zajęcia indywidualne

.

„Celem praktykowania asan jest osiągnięcie wrażliwości, zestrojenia i umiejętności dostosowania się do wymagań chwili. To czy osiągnęliśmy zręczność gimnastyczną, nie ma najmniejszego znaczenia w kontekście jogi jako praktyki życia”

D. Farhi